Agroturystyka Rzyki k/Andrychowa
BESKID MAŁY

Ceny od 45zł/os

Okoliczne Atrakcje

Kompleks letnio-zimowy Czarny Groń (2km)

Czarny Groń to nowoczesny 4-gwiazdkowy ośrodek tuż przy stoku narciarskim który jest idealnym miejscem dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Oferuje takie atrakcje jak park linowy dla dzieci i dorosłych, SPA, lodowisko.

Inwałd – Park Miniatur, Dinolandia, Mini zoo (10 km)

Inwałd to miejscowość która oferuję wiele atrakcji, warto odwiedzić takie miejsca jak słynny Park Miniatur w którym zobaczymy słynne budowle i miejsca w miniaturowym wydaniu, Dinolandie, Mini zoo, Ogród Jana Pawła II.

Wadowice – Dom rodzinny Jana Pawła II (12km)

Wadowice to małe lecz piękne miasto kojarzone przede wszystkim z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Można tutaj zwiedzić Jego Dom Rodzinny i zjeść słynną kremówkę. Miasto rozwinęło się turystycznie ze względu na licznie przybywających tu pielgrzymów.

Zator Energylandia, Dinozatorland (25km)

Zator słynie z dwóch wielkich parków rodzinnych, pierwszym jest Energylandia która jest największym parkiem rozrywki w Polsce z najbardziej ekstremalnymi rollercoasterami. Równie dobra zabawa czeka na nas Zatorlandzie, który oprócz wielu atrakcji dla dzieci słynie z wielkich i ruchomych dinozaurów.

Jezioro Żywieckie (25km)

Jezioro Żywieckie to malowniczy zbiornik wcięty pomiędzy niewysokie szczyty. Największą atrakcją jeziora jest możliwość uprawiania wszelakich sportów wodnych. Warto tu skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego i rowerów.

Oświęcim – Muzeum Auschwitz (35km)

Będąc w Oświęcimiu obowiązkowym punktem jest Muzeum Auschwitz, tysiące turystów przyjeżdża w to miejsce aby zgłębić historię byłego Niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady i oddać hołd zmarłym.

Kraków (60km)

Kraków to miasto stare i dostojne, ale jednocześnie tętniące życiem. Warto się do niego wybrać aby zwiedzić między innymi WawelKościół Mariacki, Sukiennice i wiele innych atrakcji czekających w Krakowie.

Hotel & SPA Kocierz (12km)

W hotelu Kocierz czeka na nas wiele różnych atrakcji, jeżeli chcesz zjeść pyszne jedzenie warto wybrać się do  karczmy Baciarska chata. Jeżeli zaś chcesz spędzić aktywniej czas i jednocześnie świetnie się pobawić dobrym wyborem będzie skorzystanie z takich atrakcji jak aquapark, kryty basen, park linowy, kort tenisowy, boisko sportowe, klub K2.

Beskid Mały

Dla fanów górskich wycieczek, warto wybrać się na Beskid Mały, jest to część chroniona jako obszar Natura 2000 i idealne miejsce uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Znakowane szlaki turystyczne, po których chadzał niegdyś Jan Paweł II ułatwiają przemierzanie tej pięknej krainy. Wartymi uwagi szczytami Beskidu Małego są Leskowiec, Potrójna czy Łamana Skała gdzie powstał rezerwat Madohora.

Kalwaria Zebrzydowska (20 km)

Kalwaria jest miastem gdzie w całym roku przybywa tysiące turystów i pielgrzymów, wszystko za sprawą znajdującego się tam klasztoru. Warto też przejść się dróżkami kalwaryjskimi które znajdują się obok klasztoru i mają długość około 5km.